Software

Oficiální název a edice chystaného Windows 8

Microsoft včera na svém oficiálním blogu uveřejnil další významné informace týkající se připravovaného nástupce systému Windows 7. Jedna z prvních informací potvrzuje pro nový systém oficiální název Windows 8. Číselný název systému je však jen jednou z mála věcí, které bude mít Windows 8 společného s předchozími verzemi.

Microsoft slibuje nový zážitek z práce na rychlém a hardwarově přizpůsobitelným systému, který bude plně podporovat dotykové displeje i klasickou klávesnici a myš. V článku se také objevila zmínka o spolupráci aplikací v systému, doufejme tedy že Microsoft do vydání plné verze zapracuje na vylepšení spolupráce programů určených pro klasickou plochu a nové rozhraní Metro.

Pro klasické x86 procesory budou dostupné následující edice:

Windows 8 – verze určená hlavně pro domácí uživatele, obsahující vylepšené rozhraní pracovní plochy, správce úloh, vylepšenou podporu více monitorů a možnost přepínání jazyka za běhu systému.
Windows 8 Pro – určena náročnějším uživatelům a firmám. Tato verze bude obsahovat všechny zmíněné součásti spolu s nástroji pro šifrování, virtualizaci, správu PC a internetových domén, nebo multimediální Windows Media Center.

Pro x86 platformu budou dostupné i samostatné jazykové edice systému, určené například pro čínský trh.

Pro tablety a počítače s procesorem ARM bude k dispozici verze pod názvem Windows RT, v minulosti označována i jako Windows on ARM, nebo zkráceně WOA. Tato verze bude předinstalovaná v nových zařízeních spolu s kancelářským balíkem Microsoft Office přizpůsobeným pro dotykové displeje.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru