HardwareSoftwareZajímavosti

Zákaz prodeje WINDOWS 7 a konzole XBOX

Soud v Mannheimu nařídil Microsoftu stáhnou z prodeje výrobky, které porušují patenty konkurenční společnosti Motorola Mobility. Mezi tyto výrobky patří například Windows 7 nebo Xbox.

Podle soudce Holgera Kirchera, Microsoft překročil účinnost smluvního vztahu s Motorolou, když ve výrobcích použil software ke kompresi videa, který také využívá Windows Media Player a Internet Explorer.

Rozsudek však Microsoftu neublíží, podle mluvčího firmy má Motorola zakázáno jednat na základě verdiktu německého soudu, protože soud v USA už 11. dubna vyhověl žádosti Microsoftu, aby Motorola Mobility nemohla uplatnit právo, které jí přizná mannheimský soud. Microsoft navíc přesunul distribuční centrum pro Evropu z Německa do Nizozemska.

„Jsme přesvědčeni, že Motorola nakonec dodrží svůj slib, nechat své základní patenty k dispozici za spravedlivých a přiměřených podmínek ve prospěch spotřebitelů, kteří mají rádi videa na webu. Rozhodnutí soudu naše podnikání v Německu neovlivní. Jsme připraveni se odvolat a usilovat o dodržení slibu Motoroly,“ citoval mluvčího Microsoftu server Engadget.

 

Související články

7 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru