Zajímavosti

Asus přichází s plánem zabudovat projektor do notebooku

Společnosti ASUS byl schválen patent, který jí umožňuje přijít na trh s jedinečným produktem v podobě malého projektoru integrovaného přímo do těla notebooku.

Na základě tohoto patentu je možné spekulovat o tom, že se veřejnost v blízkých měsících dočká představení modelu přenosného počítače, který bude disponovat vestavěným piko projektorem. Firma zvažuje dvě odlišné typy umístění projektoru, konkrétně v boční straně rámu displeje, nebo přímo v jeho pantu.

Přesto že projektory jsou hojně využívané ve školách a firmách, na běžné používání v domácnostech jsou stále drahou záležitostí. Tento koncept tak může změnit budoucnost sledování multimedií jako jsou prezentace nebo filmy. Vždyť si jen představte, že místo počítače či televizoru s malou úhlopříčkou si svůj oblíbený film vychutnáte na úhlopříčce o velikosti několik metrů. I pro firmy může koupa takových notebooků znamenat poměrně velkou finanční úsporu.

O podobné řešení se přibližně před rokem pokusila společnost Fujitsu se svým notebookem Lifebook S761, který umožňoval výměnu optické mechaniky za piko projektor. Na zhodnocení toho, zda Asus se svým návrhem zaboduje, si budeme muset počkat až do oficiálního představení prvního modelu s touhle technologií.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru