Internet

Batmanův signál pomůže varovat svět před hrozbami jako SOPA a PIPA

Není to tak dávno, co nad internetem visely hrozby jako ACTA, SOPA nebo PIPA. Díky veřejným protestům v mnoha zemích se podařilo opět vybojovat svobodu internetu, a definitivně zrušit tyto dohody. Skupina Fight for the Future nyní přichází se systémem, který by měl upozornit na budoucí hrozby internetu.
Možná se ještě pamatujete na leden tohoto roku, kdy se stránky jako Wikipedie či Reddit ponořili do černé barvy a omezily své používání, aby tak protestovali proti smlouvám ACTA, SOPA a PIPA, které mohly ohrozit bezpečnost a svobodu internetu.

Přestože prozatím je internet opět svobodný, občas se objeví projekty, které upozorňují na možné budoucí hrozby. Stejně je na tom i stránka internetdefenseleague.org, kterou vytvořil Alexis Ohanian, zakladatel Redditu, spolu se skupinou Fight for the Future. Už o měsíc bude možné si prostřednictvím tohoto webu přidat na stránky tzv. Batmanův signál. Pokud si tento kód přidáte i na Váš web, v případě ohrožení svobody internetu se na Vaší stránce zobrazí varování před touto hrozbou spolu s výzvou na pokus o její bojkotování.

Pokud se tedy v budoucnu objeví podobná smlouva jako ACTA, stránky s aktivním Batmanových signálem mohou zburcovat velké masy, což může vést k rychlému zrušení nových hrozeb.

Před plným spuštěním služby se Fight for the Future snaží o zrušení platnosti zákonu CISPA, který v USA dovoluje soukromým firmám poskytovat vládním institucím soukromá data o pohybu na internetu.

V případě, že vlastníte stránku a chcete pomoci ochránit internet před budoucími pokusy o zrušení jeho svobody, zvažte zapojení do tohoto projektu.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru