Hardware

ARM plánuje do konce roku 2013 výrobu 20 nm procesorů

Podle nejnovějších zpráv z Computexu plánuje společnost ARM nasadit 20 nm výrobní technologii pro své procesory již během příštího roku.

Tuto zprávu potvrdil šéf divize procesorů firmy ARM, Simon Segars. Podle jeho slov firma začne s přechodem na nový výrobní proces jakmile to bude ekonomicky i technicky výhodné. V konečném důsledku se nové procesory objeví již v letošních modelech smartphonů a tabletů.

20 nm výrobní technologie umožní zlepšit výkon koncových produktů bez snižování výdrže baterie, nebo nabídnout stejný výkon s ​​delší výdrží. Toto číslo (20 nm) označuje rozměr obvodů nacházejících se v jednom čipu. S pomocí nových procesů se budou vyrábět procesory s účinnějšími tranzistory, na kterých závisí konečný výkon čipu a výdrž baterie.

Jelikož ARM tyto čipy nevyrábí, nasazení 20 nm technologie může brzdit nedostatek pracovních sil ve společnostech Qualcomm a TSMC, které mají spolu s firmou nVidia na starosti jejich výrobu. No podle Dana Nystedta, viceprezidenta společnosti TriOrient Investmensts je uvedení čipů v průběhu příštího roku reálně, protože za zpožděním nestojí technické problémy, ale krátkodobý nedostatek zaměstnanců.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru