HardwareSoftware

Apple představil nové modely MacBooků

Od konference WWDC očekávalo mnoho lidí představení nového iPhone 5. Nestalo se tak, no Apple odkryl novinky v podobě chystaných systémů Mac OS X Mountain Lion a iOS 6 a také představil budoucí modely notebooků MacBook Air a Pro.
Hlavní novinky systému iOS určeného pro iPhone a tablet iPad zahrnují vlastní mapy, které nahradí dosavadní aplikaci Google Maps, integraci Facebooku či vylepšené aplikace Safari a Siri. Videohovory přes FaceTime bude možné uskutečnit i bez bezdrátového připojení a klasické hovory se dočkají nových možností na odpověď v podobě tlačítek „Odpovědět zprávou“ a „Odpovědět později“. iOS 6 bychom se měli dočkat již na podzim tohoto roku.

Desktopový operační systém Mac OS X Mountain Lion bude obsahovat několik novinek, mezi které patří herní síť Game Center, integrace služeb iCloud, Facebook a Twitter či nové aplikace Messages (Zprávy), Notes (Poznámky), Notification Center (Centrum oznámení) a Reminders (Připomínky) inspirované iOS.


Obě platformy MacBook Air a MacBook Pro budou obsahovat SSD disk, procesory generace Ivy Bridge, integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 4000, HD webkameru a 2 porty USB 3.0. Druhý zmiňovaný notebook se ve své 15 palcové verzi dočká displeje Retina, který je dobře známý z iPhone. Zajímavostí je jeho rozlišení 2880 x 1800 pixelů. Tato verze také bude obsahovat procesor Intel Core i7, grafiku nVidia GeForce FT 650M a porty HDMI a Thunderbolt.

 
Cena MacBooku Air začíná na 20 500 Kč, za verzi Pro zaplatíte 45 000 Kč.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru