Internet

Soud rozhodl, že Dotcomovi data byly zabaveny ilegálně

Dnešní prohlášení soudkyně o tom, že věci Kima Dotcoma byli při zásahu FBI zabaveny protiprávní, výrazně zvyšují šanci na obnovu stránky Megaupload.

Podle soudkyně Helen Winkelmann byly příkazy k zabavení majetku Dotcoma nezákonné, protože nedostatečně popisovali trestní činy, kterých se měly týkat. Protiprávní byl i čin FBI, která vytvořila kopie zabavených dat a ty následně vyšetřovala v USA.

Podle rozsudku budou prozatím všechny datové nosiče obsahující data z disků vráceny policii na Novém Zélandu. Tyto věci ověří právník, který z nich vybere data potřebná pro vyšetřování. Veškerá data netýkající se soudního procesu budou vráceny Dotcomovi.

Majitel Megauploadu je s výsledkem soudu velmi spokojen, a zvažuje další soudní proces, ve kterém chce dosáhnout uzavření rozsudku nad službou, a v případě úspěchu i nařízení opětovného spuštění Megauploadu. Šance na opětovný „start“ projektu jsou i díky dnešnímu prohlášení soudu mnohem vyšší než jindy. Navíc, jak se vyjádřili Dotcomovi právníci, „Megaupload má sídlo v zahraničí a v USA nevlastní žádné kanceláře, proto by neměl být postihován americkým soudem.“

Tyto optimistické zprávy tak opět dali naději miliónům uživatelů na světě, kteří se již několik měsíců neúspěšně pokoušejí o přístup ke svým souborům.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru