Software

Beta verze Microsoft Office 2013 je za dveřmi

Léto klepe na dveře a spolu s ním přijde i beta verze nového kancelářského balíku Microsoft Office. Ačkoliv informace od Microsoftu byly zatím velmi strohé, už dnes jsou známy některé vlastnosti, ve kterých se bude Microsoft Office 2013 lišit od svých předchůdců.

První zmínka o balíku s kódovým označením Office 15 se objevila po uniknutí buildu 2703.1000 v květnu minulého roku. Už v této verzi byly patrné některé změny a přidané funkce, skutečné novinky se však objevily až po uvolnění tzv. Technical Preview v lednu tohoto roku.

Microsoft se podobně jako u Windows 8 vybral cestou zjednodušování, Office 2012 tedy ponese grafické prvky připomínající prostředí Metro. Z funkčních změn je tu pak možnost upozornění na určitou událost na dlaždici aplikace Outlook, přidány témata a přechodové efekty pro PowerPoint, zobrazení dat aplikace Excel na časové ose, konverze římských čísel na arabské, integrace nových matematických funkcí, nebo čtení a zápis do formátu ODF 1.2.

Nejnovější informace odhalili užitečnou funkci úpravy dokumentů ve formátu PDF, která bude možná po konverzi dokumentu (pravděpodobně na formát .docx). Díky partnerství firmy Microsoft se společností Facebook se možná dočkáme i přímé integrace Facebook chatu do jednoho z produktů sady Office.

Microsoft Office 2013 bude dostupný pro operační systémy Windows Vista (SP2) a výše. V souvislosti s uvedením Windows 8 RT přijde na trh i speciální verze pro tento operační systém, která bude jeho přímou součástí. Zmíněné jsou i verze pro Android a iOS, tyto však Microsoft oficiálně nepotvrdil ani nevyvrátil.

I když přesný datum uvedení beta verze zatím není znám, Microsoft přislíbil její uvolnění v průběhu tohoto léta, možná se jí tedy dočkáme už příští týden.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru