Ostatní

Dell kupuje společnost Quest Software

Třetí největší výrobce počítačů na světě, společnost Dell, vyhrála boj o odkoupení společnosti Quest Software.Třetí největší výrobce počítačů na světě, společnost Dell, vyhrála boj o bylo odkoupeno společnosti Quest Software.

Cena za odkup této společnosti přesahuje 2,3 miliardy dolarů, což je přibližně 46,5 miliardy Kč. Zaplacením této částky se skončil boj o odkoupení mezi firmou Dell a Insight Venture Partners, která měla o Quest Software také zájem. Po dlouhých měsících sporů mezi zmíněnými společnostmi se v březnu tohoto roku zdálo, že Quest Software přijme nabídku od Insight Venture Partners, hned na to se však začala divoká „dražba“, kdy se společnosti začaly předhánět s vyššími nabídkami. Konečné slovo padlo poté, co Dell nabídl cenu 28 dolarů za jednu akcii.

Hned poté, co tuto koupi schválí akcionáři Quest Software si Dell obohatí své portfolio o firmu zabývající se správou databází a nabídkou podnikových IT služeb. Odkupem společnosti naplňuje Dell svou strategii spočívající ve snižování závislosti na výrobě PC a rozšiřování nabídky výhodného softwaru.

Ukončení obchodu se uskuteční pravděpodobně ještě na podzim tohoto roku. John Swaison, prezident Dell Software Group se o koupi vyjádřil následovně: „Díky akvizici společnosti Quest Software budeme moci dodávat konkurenceschopnější servery, úložné, síťové a počítačové řešení pro naše zákazníky.“

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru