Hardware

V roce 2016 se dočkáme nadvlády tabletů nad notebooky

Podle serveru Cnet a odhadu společnosti NPD DisplaySearch se v roce 2016 dočkáme převýšení poptávky a výroby tabletů oproti klasickým PC a notebookům.

K překročení hranice by mělo dojít již v roce 2016, ještě výraznější nárůst počtu tabletů však můžeme očekávat v roce 2017. Zatímco počet tabletů na pultech obchodů dosahuje letos číslo 121 milionů, v roce 2017 bude na hodnotě 416 milionů. K tomuto číslu pomohou výrobcem tabletů silné trhy jako Severní Amerika, Západní Evropa či Japonsko, do kterých je každoročně exportovaných 60 až 66 procent celkové výroby, což by mohlo v roce 2017 znamenat 250 milionů kusů (v současnosti je to 80 milionů).

„Zákazníci z uvedených tržních oblastí se místo notebooků stále více obracejí k ultrapřenosným tabletům,“ vyjádřil se analytik NPD DisplaySearch Richard Shim. „V současnosti se stále více zmenšují rozdíly mezi tablety a notebooky, očekáváme tedy, že se vyspělé trhy budou orientovat spíše na tablety.“

Tablety se v dnešní době těší stále větší popularitě zejména pro jejich snadné přenášení, vysokou výdrž beterii, a výkonu srovnatelnému s notebooky.

Podle NPD DisplaySearch ale nehrozí notebookům úplný konec. Tento rok se vyrobilo již 208 milionů notebooků, v roce 2017 to ale bude již 393 milionů vyrobených kusů.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru