InternetSoftware

Upgrade na Windows 8 bude dostupný již od 300 Kč

Společnost Microsoft zveřejnila na svém blogu ceny některých aktualizací ze starších operačních systémů na Windows 8. Sleva na upgrade na Windows 8 Pro se bude týkat všech vlastníků systémů Windows 7, Vista, nebo XP.

Zatímco za plnohodnotný upgrade zaplatí evropští uživatelé přibližně 1000 Kč, zákazníci kteří si do 31. ledna 2013 stihnou koupit nový PC s předinstalovaným systémem Windows 7, budou mít nárok na zlevněný přechod na Windows 8, který bude stát jen 15 USD (300 Kč)!

Aktualizaci bude možné provést přes Microsoft Store a oficiální aplikaci Windows Upgrade Assistant, která před stažením a instalací zkontroluje kompatibilitu PC s novým systémem. Po stažení instalačního disku z Microsoft Store ho bude možné vypálit na CD nebo USB (které může být později využito na funkci Windows To Go). Pro uživatele, kteří nechtějí řešit instalaci přes internet bude připraveno i krabicová verze s instalačním DVD v ceně 70 USD (1400 Kč)

Co donutilo Microsoft k takovým nízkým cenám za dosud poměrně drahý operační systém? Určitě je to zejména snaha jednou provždy se zbavit posledních PC s operačním systémem Windows XP, který sklízí úspěchy ještě i 11 let po svém uvedení. Na paty mu však pomalu šlape stále oblíbenější Windows 7, který by v případě nevýhodných cenových nabídek za Windows 8 mohl celou situaci s „mrtvým systémem“ zopakovat.

Stále platí, že konečná verze Windows 8 bude dodávána ve čtyřech verzích – Windows 8 (základní verze), Windows 8 Pro (verze určená pro náročnější uživatele), Windows 8 Enterprise (pro firmy) a Windows RT (verze pro tablety a PC založené na architektuře ARM).

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru