Jaká bude konečná cena tabletů Microsoft Surface?

V posledních dnech se na internetu rozšířila zpráva, že cena tabletů Microsoft Surface se bude pohybovat kolem hodnoty 199 dolarů (4000 Kč). Mnozí IT odborníci se však shodují na tom, že případní zájemci o tyto tablety zaplatí mnohem vyšší částku.

Rozšíření spekulací o ceně obou verzí tabletu Surface pomohl hlavně samotný Microsoft, který se o ní „zapomněl“ zmínit na oficiálním představení této platformy.

Pokud by Microsoft skutečně nastavil cenu levnější verze postavené na platformě ARM s operačním systémem Windows 8 RT na 199 dolarů, mohl by vyvolat masový zájem o tento produkt, bez ohledu na to, že na tomto systému nebude možné spustit aplikace napsané pro starší verze systému Windows . Navíc by Surface mohl konkurovat střední třídě tabletů, o kterou je dnes největší zájem – jedná se například o oblíbený Kindle Fire od Amazonu. Na druhé straně by se však levnější Surface mohl dočkat nálepky „levného“ tabletu, a tedy nezájmu ze strany uživatelů.

Reálná cena by se tak mohla pohybovat v hodnotách kolem 500 dolarů, aby byl Surface schopen konkurovat 32 GB verzi iPadu od Applu a zároveň by mu zůstal „noblesnejší“ nádech. Výkonnější model s platformou Intel a operačním systémem Windows 8 Pro by tak představoval konkurenci pro 64 GB iPad či výkonnější modely tabletu Asus Transformer Pad s cenou kolem 900 dolarů.

Dali byste tedy přednost tabletům Surface nebo jejich alternativě s operačním systémem Android? Váš názor můžete vyjádřit v komentářích.

Autor:

Sdílejte tento článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *