InternetSoftware

Windows Store je již otevřen pro vývojáře ze 120 zemí

Od této středy zpřístupnila společnost Microsoft svůj obchod s aplikacemi pro Windows 8 vývojářům ze 120 zemí, mezi nimi se nachází i Česká republika.

Microsoft tak dává po známých společnostech šanci i méně známým či začínajícím vývojářům pro operační systémy Windows 8 v klasické a RT verzi.

Po stažení SDK ze stránek Microsoftu a naprogramování aplikace pro rozhraní Windows 8 můžete tuto aplikaci zaslat na schválení, a pokud budete úspěšní, dočkáte se zařazení do obchodu.

Kromě bezplatných aplikací mohou vývojáři žádat poplatek za „zakoupení“ aplikace, a to formou jednorázového poplatku od uživatele nebo postupným dokupováním součástí přímo v aplikaci.

Za registraci vývojářského účtu je třeba zaplatit 860 Kč v případě jednotlivce a 1700 Kč za firmu. Programátoři registrovaní vrámci MSDN se však mohou těšit na roční bezplatný účet, stejně jako studenti využívající službu DreamSpark.

Microsoft si od „globálního“ otevření Windows Store slibuje zejména získání množství atraktivních aplikací, které přitáhnou uživatelů k novému operačnímu systému Windows 8. Navíc, v tabletové RT verzi systému je vybavenost Windows Store klíčovým prvkem k úspěchu systému, protože ten z velké části využívá právě rozhraní Windows 8, kdysi známé jako Metro.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru