Hardware

Konec levným kopiím příslušenství pro iPhone 5?

Web AppleInsider informoval o přítomnosti autorizačního čipu v novém iPhone 5, jehož účelem je zabránit funkčnosti neoriginálního příslušenství připojeného přes konektor Lightning.

Tento 8 pinový konektor nahrazuje starší 30 pinový, se kterým jste se mohli setkat v iPhone 4S a starších. Po jeho oficiálním představení se na něj začala valit vlna kritiky odůvodněna nezbytností užívání redukcí na dokovacích stanicích a jiném příslušenství určeném pro starší port.

Protože tyto redukce a ostatní originální příslušenství nejsou příliš levný špás (cena redukce 30 pinového konektoru na Lightning je 29 Eur/720 Kč v případě redukce MicroUSB – Lightning zaplatíte 19 Eur/470 Kč), uživatelé smartphonu iPhone zvykli kupovat levnější náhrady, převážně čínské výroby. Výrobě a kupování těchto napodobenin je teď konec, protože konektor Lightning obsahuje speciální autorizační čip, který zabrání jejich funkčnosti.

Pokud se tedy chystáte koupit neautorizované příslušenství pro svůj iPhone 5, určitě si nevybírejte současné modely, jejichž funkčnost je díky čipu prakticky nulová. To však neznamená, že kromě originálních výrobků od Applu nekoupíte funkční kabely či redukce. Apple totiž provozuje licenční program Made for iPhone, který certifikuje určité výrobce na výrobu funkčního příslušenství.

Související články

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru