InternetOstatníTipy a triky

Jak zabezpečit svůj účet na Facebooku?

Facebook je často zmiňovaný kvůli svému zabezpečení. A proto Vám chci v tomto článku popsat jak si zabezpečit svůj účet. Je to opravdu jednoduché. 🙂 Když se budete držet návodu tak to zvládne opravdu každý. Jako první krok si klikneme na nastavení a vybereme Nastavení účtu, poté se nám načte stránka a v levém roku vybereme Zabezpečení. A otevře se nám nová stránka kde je jako třetí možnost Upozornění na přihlášení. Napravo klikněte na nápis Upravit.

A zde máte na výběr jakým způsobem Vás bude Facebook upozorňovat na přehlášení k Vašemu účtu, ale to neznamená, že útočník se na Váš účet nedostane.

Tato možnost Vás pouze upozorní. Pokud vyberete možnost Schválení přihlášení tak Vám Facebook zašle SMS s kódem, který zadáte aby jste se mohli přihlásit. Bohužel u této varianty musíte mít u sebe telefon jinak se bohužel nedostanete na svůj účet. Poté co uložíte změny na Vás vyskočí okénko kde budete muset zadat kód, který Vám přijde na telefonní číslo, které máte zadané. Takže pokud si zvolíte i Schválení přihlášení tak by se Vám na účet neměl nikdo dostat. Rozhodně budete mít větší pocit bezpečí a o každém přihlášení budete vědět. Myslím si, že je to velice zajímavá funkce. Ještě by bylo dobré kdyby Facebook přidal možnost stažení kódů v .txt souboru, které si pak můžete vytisknout a nosit je v peněžence a každý kód by byl platný jenom jedenkrát jako je tomu u Google. V dalším díle Vám ukáži jak zabezpečit svůj účet na Googlu. Pokud máte nějaké otázky zanechte je prosím v komentáři. Rád Vám pomohu a případné otázky zodpovím.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru