Hardware

Google chystá 10 palcový tablet Nexus v spolupráci so Samsungom

Podľa stránky Cnet by sme sa čoskoro mali dočkať 10 palcovej verzie tabletu Nexus od spoločnosti Google, ktorá na jeho výrobe spolupracuje so Samsungom.

Toto zariadenie by malo mať oproti svojej menšej verzii výrazne vyššie rozlíšenie (2560 x 1600 pixelov), ktorým by tak malo prekonať aj svojho konkurenta v podobe nového iPadu (2048 x 1536 pixelov).

Zatiaľ nie je známe, či Google a Samsung obohatia svoj tablet o nové súčasti, alebo sa dočkáme rovnakej hardvérovej výbavy ako pri Nexuse 7. Isté však je, že tablet Nexus 10 bude patriť do high-end triedy, bude teda drahší ako súčasná varianta za 199 dolárov (3900 Kč).

Najväčším prekvapením na tomto tablete však zostáva fakt, že Google na ňom nebude pracovať so spoločnosťou Asus (ktorá sa podieľala na vývoju Nexusu 7), ale so Samsungom. Pravdepodobne ho k tomu viedli lepšie skúsenosti s touto spoločnosťou, keďže Samsung pre Google vyvinul aj smartfón Nexus.

Spolu s touto správou sa objavila aj informácia o vývoji low-end tabletu za cenu 99 dolárov (1900 Kč), o ktorom však nie sú známe žiadne bližšie informácie.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru