Hardware

Microsoft zverejnil oficiálnu cenu tabletu Surface RT

Včera sme sa dočkali predstavenia hardvérovej konfigurácie a ceny tabletu Surface s operačným systémom Windows 8 RT od Microsoftu. Fámy o cene 199 dolárov sa nepotvrdili, Surface cenovo konkuruje skôr iPadu.

Odhady ceny tohto tabletu sa začali objavovať už od jeho predstavenia v júni. Na jednej strane tu boli odhady o cene 199 dolárov, ktorá by dokázala zaujať masy ľudí. Dnes už však vieme, že cena „lacnejšej“ varianty postavenej na platforme ARM a operačnom systéme Windows 8 RT bude začínať na 499 dolároch (9400 Kč).

Za túto cenu dostaneme tablet s procesorom NVidia T30, 2 GB pamäte RAM, prednú a zadnú kameru s HD rozlíšením, kompasom a gyrometrom. Čo sa týka konektivity, k dispozícii bude Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a USB 2.0 slot. Okrem základných programov z Windows 8 bude Surface podobne ako všetky tablety s Windows 8 RT obsahovať aj kancelársky balík Microsoft Office 2013 Home and Student RT Preview, ktorý bude možné neskôr upgradovať na plnú verziu.

Základná pamäť bude 32 GB, túto však bude možné rozšíriť pomocou MicroSD kariet podobne ako aj verziu so 64 GB (ktorá bude navyše obsahovať komfortnejšiu klávesnicu Touch Cover) s cenou 699 dolárov (13200 Kč).

Aj keď sú ceny za tento tablet stále prijateľné, nesmieme zabúdať na fakt, že v systéme Windows 8 RT nebude možné spustiť klasické aplikácie napísané pre staršie systémy. Navyše, podľa posledných informácií sa už budúci utorok dočkáme uvedenia 7 palcovej verzie tabletu iPad, ktorý za porovnateľnú cenu ponúkne stabilnú komunitu a veľké množstvo zabehnutých aplikácií.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru