HardwareInternetSoftware

Nový Chromebook od Samsungu za 249 dolárov

Po neúspechu s prvými predstavenými Chromebookmi prichádza Google spoločne so Samsungom s novým modelom, ktorý má zaujať najmä svojou cenou 249 dolárov (4750 Kč).

Aj keď Chromebooky spoločne so systémom Chrome OS nezožali v minulosti veľký úspech, nový model ukazuje, že táto platforma má stále čo ponúknuť. Za vyššie spomenutú cenu dostanete notebook s plastovým šasi s celkovou hmotnosťou 1100 gramov, 11,6 palcový displej s rozlíšením 1366 x 786 pixelov. Hardvérovú výbavu tohto modelu tvorí procesor Samsung Exynos založený na platforme ARM, 2GB pamäte RAM, Wi-Fi, Bluetooth 3.0, port USB 2.0 a USB 3.0, HDMI, 3,5 mm jack a slot pre SIM kartu. Samozrejmosťou je aj webkamera umiestnená nad displejom zariadenia.

Keďže systém Chrome OS je založený na cloude, všetky jeho aplikácie sú postavené na technológií HTML 5 a teda sa realizujú cez prehliadač Chrome. K základným aplikáciám patrí napríklad Google Docs, Google Drive (so 100 GB priestorom zdarma po dobu dvoch rokov) či GMail. Užívateľov tiež poteší fakt, že oproti starším verziám systému je už možné (obmedzene) pracovať s aplikáciami aj v offline režime. Vďaka použitému procesoru ARM Google garantuje rýchle reakcie pri používaní systému a bootovanie do 10 sekúnd.

Tento Chromebook si budete môcť za vyššie spomenutú cenu objednať cez server Amazon už počas budúceho týždňa.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru