InternetSoftware

Rapidshare mení systém zdieľania, bude sa viac podobať na Dropbox

Filehosting Rapidshare sa od konca tohto mesiaca chystá drasticky zmeniť podmienky používania služby, ktoré budú zahŕňať limit objemu zdieľaných dát.

Cieľom nových podmienok užívania je hlavne zredukovanie uploadovania nelegálnych dát. Už v minulosti totiž RapidShare čelil viacerým súdnym sporom, ktoré takmer spôsobili zánik služby. Podľa predstaviteľov filehostingu by však zmeny nemali zasiahnuť „poctivých“ používateľov.

Už budúci mesiac budú môcť neregistrovaní uploaderi zdieľať maximálne 1 GB dát, v prípade uploaderov s predplatenou službou RapidPro to bude 30 GB na všetky súbory. Používatelia, ktorí sa budú pokúšať stiahnuť atraktívne nelegálne kópie filmov, programov alebo hier tak môžu byť po príchode na stránku privítaní správou o prekročení denného limitu uploadera.

Výnimkou je sťahovanie vlastných súborov samotným uploaderom, alebo ich súkromné zdieľanie s niektorými kontaktmi, v tomto prípade bude rýchlostný aj dátový limit neobmedzený.

Novým systémom zdieľania súborov sa tak RapidShare začína čoraz viac podobať na služby ako Dropbox či ADrive. Premenu na „cloudové úložisko“ zavŕši RapidShare vydaním aplikácie RapidDrive, ktorá umožní využívať webový priestor služby ako sieťový disk priamo s prieskumníku systému Windows.

Související články

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru