InternetSoftware

Ako nainštalovať Flash na Android 4.x Jelly Bean?

V nasledujúcom návode si ukážeme, ako doinštalovať chýbajúci Flash Player od spoločnosti Adobe na operačný systém Android Jelly Bean.

Pred tromi mesiacmi Adobe informovalo o svojom zámere ukončiť vývoj mobilnej verzie prehrávača Flash. Ten bol následne stiahnutý z obchodu Google Play, a nové zariadenia s predinštalovaným systémom Android 4.1 a 4.2 ho už neobsahujú vôbec a namiesto neho sa musia spoliehať na štandard HTML 5. Bohužiaľ nie všetky stránky odvtedy prešli na HTML 5, preto sa ich prezeranie v systéme Android Jelly Bean stalo obmedzené, ba až nemožné.

Našťastie sa Flash na smartfónoch a tabletoch využívajúcich Android 4.x stále dá vďaka jednoduchému návodu z webu Cnet úspešne nainštalovať a používať pomocou neoficiálneho inštalátora.

Všetko čo musíte pre inštaláciu urobiť, je povolenie inštalácie neznámych aplikácií (t.j. takých, ktoré inštalujete mimo obchod Play), ktoré docielite kliknutím na ikonu Nastavenia (Settings) v menu zariadenia, následne zvoľte položku Nastavenia aplikácií (v niektorých zariadeniach tiež označovanú ako Bezpečnosť/Security), kde povoľte inštaláciu z neznámych zdrojov. Po aktivácií sa môže zobraziť upozornenie o hrozbe neznámych aplikácií, ktoré musíte potvrdiť stlačením tlačidla „OK“.

Ďalším krokom bude stiahnutie aplikácie z nasledovného odkazu, ktorý je priebežne aktualizovaný o najnovšie verzie prehrávača Flash. Inštalátor si následne preneste do Vášho zariadenia, otvorte a nainštalujte.

Ak ste počas inštalácie nenarazili na žiadny problém, dopadla úspešne a Vy môžete opäť začať prezerať stránky s Flashovým obsahom. K tomu však potrebujete prehliadač podporujúci Flash, najlepším riešením je napríklad mobilná verzia Firefoxu, či prehliadač Dolphin Browser.

Upozornenie na záver: Inštalácia softvéru tretích strán môže v niektorých prípadoch znamenať riziko zneužitia citlivých informácií alebo Vášho zariadenia. V tomto prípade ste vďaka povoleniu inštalácie neznámych aplikácií zodpovední za všetky problémy zapríčinené inštaláciou tohto softvéru.

//Aktualizácia: Stránka d-h.st je momentálne nedostupná, čo je pravdepodobne zapríčinené technickými problémami na strane serveru. Stránka by však mala byť do niekoľkých hodín opäť plne dostupná.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru