Internet

Prohlížejte aplikace pro Windows 8 i mimo Windows Store

 K prohlížení aplikací v obchodě Windows Store Vám na různých operačních systémech již postačí i webový prohlížeč.

Pokud zrovna nemáte ve Vašem počítači nainstalován systém Windows 8 a i přesto si chcete prohlédnout nabídku aplikací pro tento systém, dosud jste byli odkázáni jen na prohlížení jednotlivých aplikací přes web Microsoftu. V těchto dnech se však na internetu objevila služba MetroStore Scanner, která umožňuje prohlížení kompletního katalogu aplikací ve Windows Store.

Stránka je laděna do stylu Windows 8, proto Vás přivítají dlaždice podobné těm z rozhraní Modern UI (Metro), z nichž každá zobrazuje ikonu aplikace, její název, hodnocení, kategorii a cenu. Po kliknutí na jednu z dlaždic se dostanete k detailnějšímu popisu produktu, a pokud chcete zobrazit ještě podrobnější detaily, kliknutím na tlačítko „Details“ se dostanete přímo na web Microsoftu, odkud můžete aplikaci také nainstalovat.

Samozřejmostí je vyhledávání aplikací podle názvu, data vytvoření, země a kategorie, zatím však chybí možnost omezení vyhledávání jen na neplacené, případně placené programy.

Kromě přehledu aplikací poskytuje stránka i informace o jejich počtu (aktuálně je jich více než 25 500) a také o počtu nových a aktualizovaných programů.

Největší výhodou služby MetroStore Scanner je fakt, že se pomocí ní dostanete ke katalogu aplikací pro systémy Windows 8 a Windows 8 RT i v době, kdy právě nepracujete na zařízení s těmito systémy, protože k prohlížení stránky postačí jakýkoliv aktualizovaný prohlížeč. Stahování a instalace aplikací je však možná pouze pro výše uvedené systémy.

 

 

Související články

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru