InternetPočítačeSoftware

Nvidia vyvíja softvér na optimalizáciu grafických nastavení hier

Spoločnosť Nvidia spustila uzavretý betatest aplikácie, ktorá by mala slúžiť na automatickú optimalizáciu grafických nastavení v rozličných hrách.

V súčasnom zostavení aplikácie sú prítomné funkcie ako napr. automatické aktualizovanie grafických ovládačov, či detekovanie hardvéru v PC a následnú optimalizáciu grafických nastavení pre vybrané herné tituly.

Funkcia automatickej inštalácie najnovších ovládačov poteší najmä skalných hráčov, keďže spoločnosť Nvidia vydáva pomerne veľké množstvo aktualizácií, zvyčajne po vydaní nových hier od známych štúdií. Za užitočnú môžu túto funkciu považovať aj „pasívnejší“ používatelia, ktorí sa okrem inštalácie ovládača po nainštalovaní OS už ďalej nestarajú o jeho aktualizáciu. Pre používateľov, ktorí potrebujú ostať pri staršej verzii ovládača, prípadne chcú skúsiť ovládače vó fáze testovania, tu bude vždy možnosť automatické aktualizácie vypnúť.

Oveľa zaujímavejšia funkcia je však optimalizácia grafických nastavení, ktorá by mala priniesť do konkrétnych hier mnohonásobné zvýšenie FPS (snímkov za sekundu). Tomuto všetkému bude predchádzať automatické testovanie rozličných konfigurácií, po ktorom bude nasledovať aj ostrý test s reálnymi osobami. Podľa samotnej Nvidia by každá hra, pre ktorú budú tvorené optimalizačné konfigurácie mala byť testovaná najmenej tisíckrát na rozličných hardvérových zostavách.

Momentálne je takto optimalizovaných už 32 herných titulov. Ak ste vlastníkom grafických kariet Nvidia série 500 alebo 600 (podpora budúcich modelov je taktiež zaručená), už onedlho Vám k zvýšeniu výkonu hry postačí len spustiť aplikáciu GeForce Experience a kliknúť na tlačidlo „Optimize“, ktoré zapíše nové nastavenia priamo do konfiguračných súborov hry (čo okrem iného znamená, že môžu byť optimalizované aj tie vlastnosti, ku ktorým sa v hre normálne nedostanete).

Jedinou nevýhodou tejto aplikácie je, že používatelia zatiaľ nedokážu meniť jednotlivé nastavenia hier (stále je však možné upraviť si potrebné vlastnosti priamo v hre), na pridaní tejto súčasti však Nvidia pracuje.

Samotný softvér bude ponúkaný zadarmo, do verejného betatestu sa budete môcť zapojiť už v priebehu 4-6 týždňov.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru