InternetSoftware

Vyšla aktualizovaná Opera 12.12

Opera logoDnes ráno bola vydaná aktualizácia internetového prehliadača Opera s označením 12.12. Čo nové prináša jej používateľom?

Oproti minulej verzii vývojári výrazne pracovali najmä na odstránení chýb, ktoré spôsobovali nestabilitu či otvárali brány do útrob PC potenciálnym útočníkom.

Miernou úpravou prešlo dialógové okno na vymazanie súkromných dát (história, cookies…), ktoré po novom obsahuje aj možnosť kompletného vymazania dát zásuvných modulov (pluginov). Toto okno bolo tiež optimalizované pre zobrazenie na displejoch s menšími rozlíšeniami.

Posledná verzia 12.11 obsahovala chybu, ktorá pri vypnutí Opery vo fullscreen móde zobrazovala nesprávne umiestnené prvky pri opätovnom spustení prehliadača. V najnovšej verzii už k tejto chybe nedochádza.

Po bezpečnostnej stránke bolo opravené zobrazovanie GIF obrázkov, ktoré umožňovali spustenie škodlivého kódu, rovnako ako aj opakované načítavanie ľubovoľnej webovej adresy.

Používatelia Unixových operačných systémov sa tiež dočkali opravy bezpečnostnej chyby, ktorá dovoľovala ostatným používateľom prezerať a modifikovať dáta z prehliadača.

Operu 12.12 si môžete stiahnuť na stránke Opera.com

Související články

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru