Hardware

Herní konzole OUYA míří k vývojářům

OuyaPrvní vývojářský kity alternativní konzole OUYA jsou dokončeny a míří k vývojářům her.

Ti z Vás, kteří ještě o konzole OUYA neslyšeli možná nevědí, že se jedná o alternativní herní konzoli založenou na upraveném operačním systému Android. Její uvedení je plánováno na březen 2013, přičemž její cena nepřesáhne 100 dolarů (1900 Kč/75 €).

Již před oficiálním dokončením vývojářského kitu pracovala Ouya a jiní vývojáři zajímající se o tento projekt na vývoji her pro konzoli, proto si její první majitelé hned po uvedení budou moci zahrát tituly jako Fist of Awesome, MechKnight Chronicles, Syder Arcade, KidElectro, Space Runner, Legend of Dungeon, iMech Online, DustyRevenge, HolyShield! nebo Starbound.

ouya1
ouya2

Dalším vývojářům byla vývojářská verze konzole zaslána dnes, brzy však má být dostupné i SDK, které umožní programovat hry komukoliv i bez konzoly.

Kromě atraktivní ceny nabídne OUYA i zajímavý koncept her, protože ty budou muset být nabízeny v demo verzi nebo zcela zdarma. Uživatelé budou platit pouze za „extra služby“ jako např. kupování bonusových věcí do hry, nebo zpřístupnění skrytých levelů.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru