Hardware

Intel predstavil koncept 4. generácie ultrabookov

Intel logoIntel pravidelne predstavuje koncepty notebookov postavených na jeho platforme, a inak tomu nie je ani teraz. Tohtoročné modely by sa mali niesť v znamení odnímateľných klávesníc.

Intel sa snaží nastoliť nové štandardy z dôvodu, aby zvýšil dopyt po notebookoch, ktorých predajné čísla medziročne stále klesajú.

Najnovšie referenčné modely predstavené touto spoločnosťou čoraz viac pripomínajú tablet, a ak sa chce niektorý z výrobcov notebookov pochváliť exkluzívnym označením „ultrabook“, jeho model musí obsahovať dotykový displej pod ktorým sa bude skrývať nevyhnutný hardvér pre chod zariadenia, odnímateľná klávesnica má ponúknuť doplnkovú batériu (základná výdrž ultrabooku by mala presiahnuť 10 hodín) a ďalšie rozširujúce porty.

Keďže rám displeja svojou šírkou neumožňuje pohodlné uchopenie, k dispozícii bude špeciálne tlačidlo ktoré deaktivuje dvojcentimetrový pás okolo displeja.

V každom ultrabooku taktiež nájdeme najnovšiu generáciu čipov s kódovým názvom Haswell, ktoré by mali oproti svojim predchodcom ponúknuť vyšší výkon pri zachovaní súčasnej ceny.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru