HardwareInternet

Google sa chystá uviesť high-end Chromebook Pixel

ChromeNapriek tomu, že Google sa pri uvedení svojich Chromebookov zameriava najmä na ich jednoduchosť používania a nízku cenu, už o pár týždňov sa chystá uvoľniť do predaja konkurenciu pre MacBooky od Applu.

Chromebook Pixel predstavuje premiéru spoločnosti Google v oblasti vysokovýkonných notebookov, o to zaujímavejšie znie fakt, že o jeho vývoj sa po firmách ako Samsung či Acer stará len samotný Google.

Rozhodne to však neznamená, že tento model patrí k nekvalitným produktom. Pixel ponúka dizajnovo zladené tenké šasi s rozmermi  297,7 x 224,6 x 16,2 mm a váhou 1,5 kg, ktoré v sebe ukrýva vysoký výkon, podsvietenú klávesnicu a dotykový displej s 12.85″ uhlopriečkou a brilantným rozlíšením 2560 x 1700 px.

O rýchly výpočtový výkon sa stará dvojjadrový procesor Intel Core i5 s frekvenciou 1,8 GHz, 4 GB pamäte RAM, integrovaná grafiku Intel HD 4000. Model s WiFi pripojením obsahuje 32 GB SSD disk, kým jeho náprotivok s LTE ponúkne 64 GB priestoru, v oboch variantoch však používatelia dostanú aj 1 TB cloudového priestoru v službe Google Drive (služba je bezplatná po dobu 3 rokov).

Konektivitu zapezpečuje Bluetooth 3.0, dvojica USB portov, slot pre SD karty, MiniDisplay Port a kombinovaný jack pre pripojenie slúchadiel a mikrofónu. Na hovory cez IM klientov dobre poslúži HD kamera s dvojicou mikrofónov.

Chromebook Pixel by sa mal na pultoch obchodov objaviť už v apríli/dubnu za cenu 25 000 Kč (980 €) za WiFi verziu a 29 000 Kč (1135 €) za LTE variant.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru