Ze zahraničí

Chlapec a jeho předešlý život

1 Chlapec a jeho předešlý život děsí jeho dnešní rodinu. 6-ti letý chlapec vypráví o své rodině se kterou žil ve svém předešlém životě a vypráví velice věrohodně.

Cameron Macaulay žije ve skotském městě Glasgow. V dvou letech začal vyprávět o tom, jak nedávno bydlel s jenou rodinou. Dokázal přesně popsat prostředí i dům na skotském ostrově Barra, kde prý rodina Robertsonovcov žila.

Cameron si vzpomíná na přízemní býlí dům a na flekatého černo-bílého psíka, se kterým si i se sourozenci často hrál. Blízko domu přistávali letadla. Chlapcův otec prý zemřel při autonehodě a jeho smrt ho velmi zasáhla. Cameron stále opakoval, jak mu mamka i sourozenci chybí.

Mrazivě přesný popis

Když se chtěl vrátit na ostrov, rodiče ho vzali k psycholožce. Podle doktorky Karen Majors chlapec o těchto událostech nevypráví jako běžné děti, které si něco jen představují. Popisuje prý podrobnosti, které nikdy nemění. Když vypráví svůj příběh, i po letech vypráví to samé.

Psychiatr Jim Tuckr z univerzity ve Virgínii se střetl s pár případy, které se podobali tomuto. Pracuje s dětmi, které na svůj předešlý život nezapomínají. Pomáhá jim zpracovat vzpomínky a přizpůsobit se životu v novém těle. Tyto děti začínají mluvit o svých minulých životěch přibližně ve dvou letech až třech letec. V šesti letech jejich vzpomínky většinou postupně mizí.

Sestra z minulého života stále žije

O malém Cameronovi natočili dokumentární film: „The boy who lived befor“. Dokonce se jim podařilo najít i posledního žijícího člena rodiny Robertsonovcov. Gillie by měla být Cameronova sestra. V jejím fotoalbu se našli fotky vyobrazující chlapečka v minulém životě.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru