Ze zahraničí

Kdybychom viděli Wi-Fi signál

Wi-Fi-Nickolay-Lamm-4-600x400

Americký umělec Nickolay Lamm se rozhodl přiblížit obraz, jaký by se nám všem naskytl, kdybychom byli schopni pouhým okem odpozorovat Wi-Fi. Projekt zpracoval v hlavním městě USA odkud pocházejí snímky, které dokreslil barevnými čarami, vlnami, korespondujícími s fungováním Wi-Fi. Ruku k dílu dokonce přidali i lidé z NASA.

„Přesto, že Wi-Fi používáme velmi často, jen málokdo se někdy zamyslí nad tím, jak by to vypadalo, kdybychom všechny vlny mohli také vidět.

 

Touto prací jsem chtěl i já vzdát hold těm, kteří pro běžné uživatele vymysleli věci, jaké mnozí považují za samozřejmost, ale opak je pravdou,“ vysvětlil Lamm.

Wi-Fi-Nickolay-Lamm-3-600x810

Wi-Fi-Nickolay-Lamm-2-600x399

Jeho barevné momentky z Washingtonu by dokonce měly posloužit i jako pomůcka pro studenty.

„Využil jsem červenou, oranžovou, žlutou a další fotky jako dílčí kanály tvořící celkový signál. Klasické Wi-Fi pole jsou kulovitého případně elipsovitého tvaru a mají rozsah 20 až 30 metrů,“ dodává Lamm.

 

 

Wi-Fi-Nickolay-Lamm-1-600x399

Vzdálenost mezi Wi-Fi vlnami je kratší než v případě rádiových vln, ale delší, než je mezi mikrovlnami. To je podle Lamma klíčem k tomu, že Wi-Fi pásmo není rušeno jinými signály.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru