Konspirační teorieZe zahraničí

Největší záhady Area 51

332280_a51_image_620x349Na světě je jen málo míst, která přitahují větší pozornost než nevadská Area 51. Protože se zde opravdu dějí podivné věci. Pojďme se spolu podívat na největší záhady Area 51.

 

 

Vojenská oblast 51 vzbuzuje zájem prakticky od té doby, co se o ní ví. Pojí se s ní víc záhad, než s jakýmkoliv jiným místem na světě. Řada z nich je uměle přiživovaná médii, některé vyplývají z toho, jak fungují armády, další jsou úplně nesmyslné.

Co je pravda na záhadách spojovaných s Area 51? Zkusíme se podívat na pět nejrozšířenějších historek.

Jsou v Area 51 těla mimozemšťanů?

8. června 1947 měl nedaleko Roswellu v Novém Mexiku spadnout létající disk. Podle konspiračních teorií měl talíř i jeho piloti putovat do Area 51. O této události se začalo mluvit roku 1978, poté, co ufolog Stanton T. Friedman získal doznání majora Jesseho Marcela, jenž na základně pracoval. Ten potvrdil, že armáda v oblasti 51 opravdu „porcovala“ tělo mimozemšťana. Od té doby se vyrojily desítky důkazů pro i proti. V podstatě se o této kauze ale nedá napsat nic seriózního.

 

Testy cizích zbraní

Pravý důvod, proč Američané tak tají, co se v Area 51 dělo a dodnes děje, najdete jinde. Až v Evropě a Asii. Právě ruské, čínské a jiné zahraniční zbraně se zde totiž testovaly. Americká armáda a letectvo už za II. světové války podnikaly divoké nájezdy na nacistické zbraně. Poté, co se jich Američané zmocnili, museli je někde testovat – a dělo se to pravděpodobně právě v této oblasti.

Téměř jisté je to u sovětských stíhaček, které se do USA dostaly v 60. a 70. letech 20. století. Roku 1966 emigroval irácký pilot se stíhačkou Mig-21 do Izraele – pak se letoun dostal do USA. Byl testován u jezera Groom, tedy právě v Area 51. Tajemstvím zůstalo už jen to, že Američané tyto stroje vlastní – jejich testování tedy muselo probíhat zcela utajeně. Spekuluje se také o tom, že se zde testují letadla spřátelených zemí, k nimž se USA dostaly ne zcela legální cestou… A o tom se na veřejnost nesmí dostat už vůbec nic. Prokazatelně se zde testovala letadla Mig-17F a Mig-21.

Takhle vypadá Area 51 na amerických satelitních mapách:

332021_area51-usa_image_620x349

Skoro by se zdálo, že americká vláda má z existence Area 51 škodolibou radost. Oblast není zakreslená na oficiálních vládních mapách, nepíše se o ní prakticky v žádných záznamech. Vládní činitelé neodpovídají na otázky, které se Area 51 týkají. Americké satelity oblast nefotí, na toto téma zkrátka nikdo nereaguje.

Tajné zbraně jsou zde

S oblastí 51 se spojuje spousta pozorování podivných a neidentifikovatelných létajících předmětů – neboli UFO. Ani to není příliš překvapivé, kolem jezera Groom se totiž testovaly ty nejutajovanější projekty amerického letectva. Patřil mezi ně například neviditelný letoun Blue a také F-117. Dělo se to v letech 1977 až 1982.

Později zde probíhaly také některé testy letounů B-2 a F-22. Všechny tyto bitevníky se pyšní neviditelností; je tedy víc než pravděpodobné, že v Area 51 jsou umístěné přístroje, které mohou neviditelnost odhalovat.

 

Trápení zaměstnanců

Zatímco všechny předchozí hypotézy jsou jen divoké spekulace, jedno je téměř jisté. Zaměstnancům se zde nedaří moc dobře. Jedna z mála ověřených zpráv z Area 51 mluví o žalobě na vládu – šest zaměstnanců se obrátilo na právníky, aby od vlády vymohli nějaké peníze. V Area 51 totiž byli zasaženi nějakou explozí, údajně vinou podmínek, které zde panují. Podle advokáta Jonathana Turleyho, který poškozené zastupoval, je americká vláda z konspiračních teorií nadšená. Proč? Pomáhají odpoutat pozornost od toho opravdu špatného, co se v Area 51 opravdu děje – což je brutální porušování pracovních a bezpečnostních pravidel.

… a takhle na ruských satelitních mapách:

332022_area51_image_620x349

Roku 1989 zde zemřel dělník na otravu neznámou neidentifikovou substancí. Po zásahu chemikálií mu začala stékat kůže z obličeje; lékaři potřebovali k léčbě vědět, jaké bylo složení látky, která ho zasáhla. Vedení základny však toto přání odmítlo – a tak dělník zemřel… Jak na to zareagovala federální vláda? Velmi pragmaticky: vyhláškou, která stanovuje, že v Area 51 neplatí žádné federální zákony…

Ničení přírody

Roku 1994 zažalovali právníci Americké letectvo za to, že kolem jezera Groom (neboli v oblasti Area 51) dochází k porušování amerických zákonů na ochranu životního prostředí. Byla to jedna z mála možností, jak se dostat armádě na kobylku – zákony, které řeší manipulaci s jedovatými chemikáliemi, se dají totiž uplatnit i přes výše popsanou výjimku.

Hranice Oblasti 51 jsou dodnes přísně střežené  například kamerami:

332020_area51-hranice_image_620x349

Chemici, kteří na žalobě pracovali, našli v tělech lidí, kteří v Area 51 zemřeli, vysoký obsah dioxinu, dibenzofuranu a trichloethylenu. Soud rozhodl v prospěch poškozených – americký prezident Bill Clinton ale na všechny vyzrál. Přidal další výjimkou, podle níž nepodléhají zákonům ani ekologické katastrofy v oblasti. Podle amerického letectva by totiž „prozrazení informací o těchto problémech mohlo prozradit vojenské možnosti tajných operací, jež zde probíhají.“

Nic se na tom nezměnilo ani za dalších prezidentů. Clintonovu výjimku potvrzují každoročně jeho prezidentští nástupci. Přestože se nejsou schopní dohodnout téměř na ničem, nepostižitelnost Area 51 je pro ně svatá. Nezměnilo se to ani za Obamy a zdá se, že se na tom nezmění nic ani v budoucnosti. Oblast 51 bude tajemná navždy – a možná je to tak nejlépe; svět bez tajemství by byl strašlivě nudný…

Zdroj

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru