Ako nainštalovať Flash na Android 4.x Jelly Bean?

V nasledujúcom návode si ukážeme, ako doinštalovať chýbajúci Flash Player od spoločnosti Adobe na operačný systém Android Jelly Bean.

Pred tromi mesiacmi Adobe informovalo o svojom zámere ukončiť vývoj mobilnej verzie prehrávača Flash. Ten bol následne stiahnutý z obchodu Google Play, a nové zariadenia s predinštalovaným systémom Android 4.1 a 4.2 ho už neobsahujú vôbec a namiesto neho sa musia spoliehať na štandard HTML 5. Bohužiaľ nie všetky stránky odvtedy prešli na HTML 5, preto sa ich prezeranie v systéme Android Jelly Bean stalo obmedzené, ba až nemožné.

Našťastie sa Flash na smartfónoch a tabletoch využívajúcich Android 4.x stále dá vďaka jednoduchému návodu z webu Cnet úspešne nainštalovať a používať pomocou neoficiálneho inštalátora.

Všetko čo musíte pre inštaláciu urobiť, je povolenie inštalácie neznámych aplikácií (t.j. takých, ktoré inštalujete mimo obchod Play), ktoré docielite kliknutím na ikonu Nastavenia (Settings) v menu zariadenia, následne zvoľte položku Nastavenia aplikácií (v niektorých zariadeniach tiež označovanú ako Bezpečnosť/Security), kde povoľte inštaláciu z neznámych zdrojov. Po aktivácií sa môže zobraziť upozornenie o hrozbe neznámych aplikácií, ktoré musíte potvrdiť stlačením tlačidla „OK“.

Ďalším krokom bude stiahnutie aplikácie z nasledovného odkazu, ktorý je priebežne aktualizovaný o najnovšie verzie prehrávača Flash. Inštalátor si následne preneste do Vášho zariadenia, otvorte a nainštalujte.

Ak ste počas inštalácie nenarazili na žiadny problém, dopadla úspešne a Vy môžete opäť začať prezerať stránky s Flashovým obsahom. K tomu však potrebujete prehliadač podporujúci Flash, najlepším riešením je napríklad mobilná verzia Firefoxu, či prehliadač Dolphin Browser.

Upozornenie na záver: Inštalácia softvéru tretích strán môže v niektorých prípadoch znamenať riziko zneužitia citlivých informácií alebo Vášho zariadenia. V tomto prípade ste vďaka povoleniu inštalácie neznámych aplikácií zodpovední za všetky problémy zapríčinené inštaláciou tohto softvéru.

//Aktualizácia: Stránka d-h.st je momentálne nedostupná, čo je pravdepodobne zapríčinené technickými problémami na strane serveru. Stránka by však mala byť do niekoľkých hodín opäť plne dostupná.

Sdílejte tento článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *