Facebook plánuje odkoupit Operu a vytvořit vlastní prohlížeč

Před pár hodinami se objevily nepotvrzené informace o tom, že Facebook uvažuje o vytvoření vlastního internetového prohlížeče. Při jeho tvorbě by měly být použity i zdrojové kódy prohlížečů Opera a Opera Mini.

I přes fakt, že společnosti Facebook se nepovedl její úvodní vstup na burzu, když její hodnota akcií klesla oproti původní částce až o 13%, její zakladatel Mark Zuckenberg zaujal optimistický postoj, protože po ne až tak dávné akvizici Instagramu možná plánuje odkoupit společnost Opera Software. Informaci o odkoupení této společnosti přineslo několik zdrojů, ale představitelé obou společností zatím mlčí.

I když podle nejnovějšího průzkumu používá prohlížeč Opera pouze 1,7% uživatelů PC, její Mobile verze si vybudovala poměrně silnou uživatelskou základnu na mobilech, smartphonech a tabletech. Facebook chce údajně do Opery integrovat ovládací prvky, které by měly uživatelům umožnit rychlejší a pohodlnější práci se sociální sítí. Pokud se tyto informace potvrdí a dojde k reálnému odkoupení společnosti, budoucí verze prohlížeče Opera se možná budou podobat na současný sociální prohlížeč RockMelt.

Sdílejte tento článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *