iPad Mini se možná objeví na trhu už na podzim

Server Cnet.com přinesl další informace o miniaturním modelu tabletu iPad od společnosti Apple. V čem se bude tento model lišit od klasického a jaká bude jeho cena?

Podle nejnovějších informací už má společnost Apple vybraného dodavatele pro displeje do menšího bratra nového iPadu, který by se měl objevit v druhé polovině tohoto roku. Podle Liberty Times by se měl iPad Mini začít prodávat na konci třetího čtvrtletí v počtu 6 milionů kusů. Toto číslo také potvrdily různé další zdroje.

Společnosti LG a Au Optronics prošly certifikačními testy Apple. Jedna nebo obě tyto firmy již tedy pravděpodobně začínají s výrobou displejů pro iPad Mini. Další detaily z blogu Macotakara hovoří o tom, že firma TPK Holding dodá 4 miliony modulů na podsvícení displeje, přičemž s produkcí by jí měla pomoci i Chimei Innolux, která dodá další 2 miliony kusů. O dotykovou vrstvu obrazovky se postará firma Nissha Printing. Otázkou prozatím zůstává velikost displeje, podle více zdrojů by však měl tento tablet mít 7 palcovou obrazovku.

Náznaky o přípravě iPad Mini se objevily i v několika vývojových plánech, které kromě přibližného data vydání prozradili i to, že tablet bude v sobě ukrývat 8 GB úložného prostoru. Přibližná cena tohoto zařízení se odhaduje na 200-299 dolarů (4000-6000 Kč). iPad Mini by se tak měl stát konkurencí pro úspěšný 7 palcový tablet Kindle Fire od Amazonu.

V současnosti má Apple na trhu s tablety více než 60 procentní podíl, avšak tento stále klesá hlavně kvůli záplavě levných notebooků s operačním systémem Android. Tento cenově příznivý model by tak mohl společnosti pomoci opět tento podíl navýšit.

Sdílejte tento článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *