InternetOstatní

Facebook kupuje Instagram, Microsoft patenty AOL

Na začátku týdne se v profilu Marka Zuckerberga objevila neočekávaná zpráva o odkupu společnosti Instagram, jejíž vývojáři vyvíjejí stejnojmennou aplikaci sloužící na rychlou úpravu fotografií a jejich následné sdílení na sociálních sítích. K dispozici je od roku 2010 pro iPod Touch, iPhone, iPad a od dubna tohoto roku i pro všechny smartphony poháněné Androidem.Za necelé dva roky si aplikace získala více než 30 milionů uživatelů.

Aplikace Instagram
Podle slov Zuckerberga budou vývojáři Facebooku spolu s Instagramom spolupracovat na vylepšení sdílení fotografií ze smartphonů. Současní uživatelé Instagramu se však nemusí bát žádných omezení, protože samotná služba spolu s možnostmi sdílení na jiných sociálních sítích zůstane zachována. Samotná akvizice by se měla uskutečnit ještě v tomto pololetí, Facebook za ni zaplatí přibližně jednu miliardu dolarů.

Stejnou částku zaplatí Microsoft za odkup více než 800 patentů od firmy AOL (America Online). I když se nepodařilo zjistit, o jaké konkrétní patenty jde, Microsoft je pravděpodobně použije na vylepšení vyhledávání a ostatních součástí služby Bing. Firmě AOL tak zůstanou patenty týkající se reklamy, multimédií a dalších služeb.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru