Nemoci

Farmaceutický průmysl 1. díl – Antikoncepce

Již dřív jsem se zajímal o farmaceutický průmysl, ale pak nějak jsem na to vše již neměl žaludek. A nyní to tak nějak přišlo opět samo. Prostě si mě to našlo a nejde se o to nepodělit s ostatními. No vlastně našlo. Na toto v dnešní době velice zajímavé téma mě přivedla má přítelkyně.

Jak jsem se k tomuto tématu vlastně dostal

Bylo tak nějak nevědomě, kdy začala brát antikoncepci a začala mít výkyvy nálad. Byla více ospalá a zkrátka najednou to byl někdo jiný a na toto jí gynekolog řekl, že je vše v pořádku, že si jen tělo musí zvyknout. Jenže se jednalo o několik vedlejších účinků, které byli uvedené na příbalovém letáku. Bylo to pět měsíců a měsíc co měsíc bylo vše horší a horší. Až najednou jí to došlo a přestala je brát, natož jí gynekolog řekl, že si my mladí jen vymýšlíme. Je zajímavé, že pacient má 3 vedlejší účinky a doktor to nebere nějak v potaz.

No co si budeme povídat, antikoncepce je svinstvo, jen bohužel všude se mluví jen a jen o pozitivních účincích, ale ono to tak nebude růžové. Příroda stvořila dokonalý koloběh života, dá se říci, že vše co vytvořila je dokonalé. Bohužel u dámského těla udělala chybu. Ono vlastně dámské tělo prochází určitými cykly, kdy je plodné, je to období, kdy žena vyzařuje zvláštní energii. Jsou to dny, kdy dokáže vdechnout život svým snům a právě o toto antikoncepce ženu ochudí.

Kladete si otázku jak vlastně funguje? Jedná se o syntetické hormony, jeden z nich je estrogen. Je dokonce na seznamu tzv. humánních karcinogenů, už to je zarážející. Spousta žen užívá antikoncepci, ale už nevědí to, že pokud ji užívají ve věku nad 30 let je u nich velice vysoké riziko rakoviny prsu a že dlouhodobé užívání antikoncepce způsobuje neplodnost. Ale o tom vlastně celý tento průmysl je. Pak ženy podstupují umělé oplodnění a vlastně generují tak další zisk. Pokud to řeknu jednoduše a tak nějak na „plnou hubu“ jsme jen nástroje díky kterým má farmaceutický průmysl nemalé zisky.

Antikoncepce jako všelék, alespoň dle doktorů

Bohužel v dnešní době je moderní v 15 letech předepsat dívce antikoncepci, nebude mít pak akné a její menstruační cyklus bude pravidelný, no pokud se to tak dá nazvat. Menstruace je pro ženy očistný proces, kdy tělo opustí vše staré a nepotřebné, ale při užívání antikoncepce se vajíčko neuvolní, protože žena je vlastně neplodnou a tudíž tělo neprožije svůj očistný proces. A to raději ještě nemluvím o tom, že antikoncepce může způsobovat plicní embólii. Dnešní dívky v 15 začnou s antikoncepcí v 18 ji vysadí a ve 30 letech řeší neplodnost.

Takových případů znám mnoho. Zkuste se na vše podívat se selským rozumem a zamyslet se nad tím a třeba Vám to dojde o co vlastně v této době běží a kde je právě ten zakopaný pes. Jinak při pátrání po informacích ohledně antikoncepce, jste určitě narazili na stránky antikoncepce.cz, jedná se právě o loby jedné farmaceutické firmy. Jakožto muž jsem si položil otázku, zdali bych chtěl pilulku, která by mě udělala neplodným. Osobně bych si takovou pilulku nevzal a teď už ani přítelkyni ji nenechám vzít. On vlastně není problém takovou pilulku vyrobit, ale zkuste ji prodat, neprodáte ji a v tom je ten problém.

Jinak podávaný hormon v antikoncepci je syntetického původu a bohužel čističky odpadních vod jej nedokáží odstranit. Možná právě díky tomu si můžeme klást otázky, proč dnes muži nosí upnuté džíny, tráví hodiny před zrcadlem. Proč vlastně se chovají skoro jako kdyby z nich byli ženy, protože do sebe dostávají právě onen dámský hormon. Co se týče antikoncepce, tak v ní je obsažen ještě hormon progesteron.

Mladiství a antikoncepce

Ještě se vrátím zpět k tomu věku, kdy ženy začnou antikoncepci využívat. Je to většinou období puberty a to je právě tělo ještě ve vývinu a hormony tak mají docela zásadní vliv na tělo každé ženy. Ať už je to právě ono přibírání na váze, antikoncepce sama o sobě v těle zadržuje vodu a právě proto to přibírání na váze a to raději ani nemluvím o případných změnách nálad. Zkrátka já osobně jsem si na tyto pro někoho „zázračné“ pilulky udělal vlastní obraz.

Svou přítelkyni je nenechám brát, když vím co vše to s jejím tělem dělá, kord když vím, že pak bude chtít mít jednou v budoucnu ratolesti. Ono vlastně ani nejde o to jaké pilulky berete, stále je to jedno a to samé, jen na obalu máte jiný obrázek. A co si o tom myslíte vy? Podělte se o svůj názor na antikoncepci a na farmaceutický průmysl obecně v komentáři.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru