Software

Microsoft plánuje ukončit službu Windows Live

S příchodem systému Windows 8 chystá Microsoft řadu změn i ve svých dalších produktech. Jedním z plánovaných úkonů je i ukončení poskytování balíku aplikací pod názvem Windows Live Essentials.

Balík Windows Live Essentials byl společností Microsoft představen v roce 2008. Ze začátku to byl balíček, který obsahoval všechny aplikace které byly odstraněny ze systému Windows 7. Později se k nim přidaly další programy jako IM klient Messenger nebo Writer, nástroj pro publikování článků v redakčních systémech jako Drupal, Wordpress a jiné. V současnosti služba nabízí kromě výše zmíněných aplikací i nástroj na práci s videem, či zálohu dokumentů.

Microsoft odůvodňuje záměr ukončení služby tím, že se mu od Windows Live Essentials nepodařilo dosáhnout takových úspěchů, jako firma původně plánovala. Hlavní chybou balíku bylo nedostatečné spojení s dalšími službami webu Windows Live, jako například Hotmail nebo SkyDrive.

Definitivního ukončení služby bychom se měli dočkat spolu s příchodem nového Windows 8 v říjnu tohoto roku. Současný Live ID účet se tehdy změní na tzv. Microsoft Account, který by měl v budoucnu zastřešovat sjednocený účet pro všechny služby Microsoftu. V nové verzi systému Windows zajistí hlubší propojení s internetovými službami integrované aplikace jako Mail, Facebook, či Twitter.

Stávající uživatele Windows Live Essentians však potěší fakt, že všechny aplikace kromě blogovacieho nástroje Writer budou předem předinstalované v systému Windows 8 či Windows Phone 8. Po upgrade na jeden z těchto systémů tak získáte zpět oblíbené aplikace Mail, Messegner, Kalendář, či Fotogalerie.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru