InternetZajímavosti

Průzkum ukázal, jak jsou lidé spokojeni s Facebookem

Během minulých týdnů byl proveden průzkum spokojenosti zákazníků se společnostmi Apple, Facebook, Google, Microsoft a Twitter. V tomto článku si rozebereme (ne)překvapivé výsledky průzkumu pro největší sociální síť.

Facebook mě momentálně více než 900 milionů uživatelů a tento týden se připravuje na oficiální vstup na burzu. Navzdory vysokým číslům a hodnotám akcií je však spokojenost lidí s touto službou vskutku zajímavá.

Polovina z více než 1000 dotázaných lidí potvrdila v průzkumech společností Associated Press a CNBC, že Facebook nepovažují za zajímavý. 51% všech dotázaných mělo na Facebook kladný názor, zatímco ostatních 49% se vyjádřilo v záporném smyslu.

V souvislosti s blížícím se vstupem na burzu se průzkum zaměřil i na výšku úvodní hodnoty akcií Facebooku, která by se měla pohybovat v rozmezí od 34 do 38 dolarů (670-750 Kč) za jeden kus. Polovina z respondentů si myslí, že jejich cena je příliš vysoká, zatímco třetina dotázaných věří, že cena je přiměřená. Polovina lidí si také myslí, že Facebooku se vstup na burzu vyplatí, zatímco opačný názor vyjádřilo jen 17% účastníků průzkumu.

Graf spokojenosti lidí se společnostmi Facebook, Google, Twitter, Apple a Microsoft

Jedna z dalších otázek zjišťovala, jaký názor mají dotázaní na šéfa společnosti Marka Zuckenberga. Zatímco polovina odpovědí zněla neutrálně (v těchto procentech byli zahrnuti i lidé, kterí o Zuckenbergovi nikdy neslyšeli), 25% dotázaných ho vidí v dobrém světle a negativně ho hodnotí kolem 14%.

Poslední otázka se týkala soukromí na této sociální síti. Zde vyjádřilo absolutní spokojenost s tím, jak Facebook nakládá s osobními údaji jen 13% lidí, zatímco téměř 60% věří službě v této oblasti jen málo nebo vůbec. Čtvrtina dotázaných potvrdila, že Facebook kvůli obavám o jejich bezpečnost vůbec nepoužívají.

Do této ankety se telefonicky ve dnech 3.-7. května zapojilo 1004 lidí.

Zdroj: cnet.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru