Ostatní

Většina uživatelů mobilních telefonů používá nechráněné Wi-Fi sítě

Podle průzkumu společnosti Kaspersky Lab používá nechráněné bezdrátové sítě více než 55% uživatelů mobilních telefonů a smartphonů.

Výsledky nejnovějšího průzkumu vypracovaného společností Harris Interactive pro firmu Kaspersky Lab týkajícího se bezpečnosti dat v mobilních zařízeních ukazují, že více než polovina těchto zařízení nemá nainstalovaný antivirový program. V době různých kybernetických útoků se tak uživatelé těchto přístrojů vystavují vysokému riziku nákazy a ztráty nebo zneužití jejich dat. Do tohoto průzkumu bylo zapojeno kolem 9000 zákazníků z Evropy, Ruska a USA.

Průzkum také poukázal nato, že více než 70% uživatelů tabletů a 50% vlastníků smartfonů surfuje na internetu pomocí nezabezpečených Wi-Fi síti nacházejících se například v kavárnách či jiných veřejných místech. Pomocí různých technik mohou zkušení hackeři zachytit Vaše data v podobě soukromé komunikace či přihlašovacích údajů do různých služeb.

Z výše uvedených údajů vyplývá, že zatímco na klasických stolních či přenosných počítačích má antivirový software nainstalován až 82% uživatelů, u smartphonů je to jen 25% a na tabletech najdete antivirové řešení asi na polovině všech zařízení.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru