Facebook mění rozložení zpráv

I když je sociální síť Facebook dostupná již od roku 2004, její vývoj se nezastavuje, a tak se čas od času dočkáme změn nebo nových funkcí. Po poslední velké změně v podobě uvedení časové osy Timeline přicházejí vývojáři s novým rozložením seznamu zpráv.

O novém rozložení včera informoval samotný Facebook prostřednictvím svého blogu Newsroom. V čem tedy spočívá hlavní změna designu výpisu zpráv? Hlavně v rozložení na dva sloupce, levý obsahuje krátké ukázky zpráv, které se po kliknutí zobrazí v plném znění v pravé části stránky. Výpis tak působí přehlednější, navíc odpadá povinnost složitého překlikávání mezi více zprávami.

Kromě nového rozložení se uživatelé dočkají také vylepšené podpory smajlíků a možnosti přiložit více souborů či fotografií do jedné zprávy. Pro zjednodušení ovládání Facebook zavedl i nové klávesové zkratky, které zobrazíte po stisknutí tlačítek Alt + Q.

S aktivací nového vzhledu zpráv se začalo už včera, postupně by měly být automaticky aktualizovány všechny existující profily.

Sdílejte tento článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *