InternetSoftware

Skype pro Windows Phone sklízí úspěchy i kritiku

V dnešních ranních hodinách Microsoft uvolnil pro svou platfomu Windows Phone finální verzi aplikace Skype. Oproti beta verzi, která byla dostupná ke stažení už dva měsíce přibyly do aplikace novinky jako možnost volání na pevné linky a vylepšený seznam kontaktů. Mnoho uživatelů je však zklamaných z některých nedostatků.

Aplikace se může pochlubit videohovory, chatováním, a VOIP hovory které se uskutečňují přes 3G, 4G a WiFi sítě. Po grafické stránce je aplikace na vysoké úrovni, ale její hlavní nevýhoda spočívá v tom, že ji není možné nechat spuštěnou na pozadí. Proto pokud se po přihlášení přepnete do jiné aplikace, nebudete moci přijímat nové hovory, a nebudete upozorněni ani na nové zprávy.


Jedna z dalších zmíněných chyb se týká hovorů, hlas Vašeho partnera můžete slyšet jen přes reproduktor smartphonu, nic se nezmění ani po připojení sluchátek, nebo externího reproduktoru. Navíc, pokud má Váš telefon paměť menší než 512 MB​​, aplikaci na něm nebudete moci spustit. Není se proto co divit, že uživatelé čekali po odkoupení společnosti Skype Microsoftem mnohem lepší optimalizaci pro všechny jeho systémy.

Chyba týkající se (ne)spouštění na pozadí však není chybou samotného Skypu, ale přímo systému Windows Phone 7.5, který toto pro svou strukturu aplikaci neumožňuje. Majitelem smartphonů s tímto systémem tak zůstává doufat, že k nápravě dojde již v příští verzi Windows Phone 8 Apollo.

Skype pro Windows Phone si můžete stáhnout z této adresy nebo přímo z Vašeho mobilního telefonu, Microsoft ujišťuje že k nasazení aplikace dojde v jednotlivých jazykových verzích Windows Phone Marketplace do 48 hodin.

Pro ty z Vás, kteří se stále rozhodují nad stažením aplikace zde na závěr máme i krátké prezentační video:

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru