Ostatní

iPad Mini se možná objeví na trhu už na podzim

Server Cnet.com přinesl další informace o miniaturním modelu tabletu iPad od společnosti Apple. V čem se bude tento model lišit od klasického a jaká bude jeho cena?

Podle nejnovějších informací už má společnost Apple vybraného dodavatele pro displeje do menšího bratra nového iPadu, který by se měl objevit v druhé polovině tohoto roku. Podle Liberty Times by se měl iPad Mini začít prodávat na konci třetího čtvrtletí v počtu 6 milionů kusů. Toto číslo také potvrdily různé další zdroje.

Společnosti LG a Au Optronics prošly certifikačními testy Apple. Jedna nebo obě tyto firmy již tedy pravděpodobně začínají s výrobou displejů pro iPad Mini. Další detaily z blogu Macotakara hovoří o tom, že firma TPK Holding dodá 4 miliony modulů na podsvícení displeje, přičemž s produkcí by jí měla pomoci i Chimei Innolux, která dodá další 2 miliony kusů. O dotykovou vrstvu obrazovky se postará firma Nissha Printing. Otázkou prozatím zůstává velikost displeje, podle více zdrojů by však měl tento tablet mít 7 palcovou obrazovku.

Náznaky o přípravě iPad Mini se objevily i v několika vývojových plánech, které kromě přibližného data vydání prozradili i to, že tablet bude v sobě ukrývat 8 GB úložného prostoru. Přibližná cena tohoto zařízení se odhaduje na 200-299 dolarů (4000-6000 Kč). iPad Mini by se tak měl stát konkurencí pro úspěšný 7 palcový tablet Kindle Fire od Amazonu.

V současnosti má Apple na trhu s tablety více než 60 procentní podíl, avšak tento stále klesá hlavně kvůli záplavě levných notebooků s operačním systémem Android. Tento cenově příznivý model by tak mohl společnosti pomoci opět tento podíl navýšit.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru