Internet

Twitter nyní i v češtine

Přibližně před měsícem započal oficiální překlad sociální sítě Twitter do českého jazyka. V těchto dnech by už měl být překlad k dispozici v nastavení účtu.

I když o překlad žádali čeští uživatelé Twitteru už před pár lety, až v polovině května se čeština začlenila do tzv. Translation Center, což je nástroj pro překlad jednotlivých částí Twitteru do jiných jazyků. Samotnému schválení dopomohl i fakt, že navzdory velké oblibě konkurenčního Facebooku používá Twitter už více než 100 000 Čechů a Slováků. Překlad probíhal na bázi dobrovolnosti, zapojit se mohl každý, o výsledném znění každého textu se následně hlasovalo.

V těchto dnech je překlad dokončen, a tak si pomocí úpravy nastavení uživatelského účtu můžete změnit jazyk z anglického na český. Na mnoha profilech se ale volba českého jazyka ještě nezobrazuje, k nápravě by mělo dojít během následujících dnů.

Tento překlad je vnímán kladně hlavně pro komfortnější prohlížení sociální sítě, ale také proto, že může přilákat množství nových uživatelů, kteří dobře neovládají anglický jazyk, a z tohoto důvodu se Twitteru vyhýbali. Na druhé straně však znamená nutnost navyknout si na novou formu pojmů, které byly uživatelům již notoricky známé i v anglickém jazyce.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru