HardwareInternetZajímavosti

WikiPad – herní tablet s podporou PlayStation Mobile

Na internetu se objevily specifikace zajímavého projektu v podobě herního tabletu s názvem WikiPad. Kromě klasických her si na něm prý zahrajeme i hry určené pro platformu PlayStation.

I když se tablety těší stále větší oblibě, stále je nemůžeme pokládat za špičkové herní přístroje. Není to pro jejich nedostatečný výkon, dnešní tablety střední a vyšší třídy jsou vybaveny podobně, jako levnější PC nebo notebooky. Problémem při hraní her na tabletech je hlavně absence fyzických kláves, které jsou zastoupeny virtuálními tlačítky překrývajícími herní pole.

Tento problém řeší tablet WikiPad, který obsahuje speciální modul s klávesami podobnými těm, které známe z herních konzolí PlayStation. Modul je lehce odnímatelný, proto když se nebudete věnovat hraní, můžete WikiPad snadno přeměnit na klasický tablet.

Zařízení s tloušťkou 8,6 mm a váhou 560 g obsahuje 10.1 „displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 3 s frekvencí 1,4 Ghz, 1 GB paměti RAM, 16 GB vnitřní paměť rozšiřitelnou pomocí SD karet, a připojení WiFi a Bluetooth.

Tablet pohání nejnovější Android 4.1 Jelly Bean, kromě her určených pro tuto platformu si však na WikiPade zahrajete i hry určené pro PlayStation, jelikož tento tablet získal podobně jako telefon Sony Ericsson Xperia Play certifikaci od Sony na využívání platformy PlayStation Mobile.

Cena a datum vydání ještě nebyly stanoveny, každopádně je tento produkt zajímavým kouskem zejména pro hard-core hráče.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru