HardwareSoftware

Archos GamePad – herní tablet s Androidem 4.0

Zdroj: mingears.deNetrvalo dlouho, a po představení herního tabletu WikiPad spatřil světlo světa další produkt, tentokrát z dílny firmy Archos. Bude tento tablet schopný konkurovat současným přenosným konzolím? Určitě ano!

Pro pohodlné držení a ovládání bude tablet bude disponovat vlastními fyzickými klávesami, podobnými těm z hracích konzolí PlayStation či Wii. Displej má rozměry 7 palců, tablet tak bude určen zejména pro tzv. HD hry, jako například Asphalt 7 nebo Mens In Black 3. „Pod kapotou“ ukrývá OS Android 4.0, dostatečně silný dvoujádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz a čtyřjádrový grafický čip Mali 400mp.


Zařízení je oficiálně licencované společností Google, samozřejmostí je tedy přístup k aplikacím, hudbě, nebo knihám ve službě Google Play. Herní výběr určitě nebude omezen, společnost potvrdila, že díky automatickému rozpoznávání a mapování kláves ve hře si budete moci na fyzických klávesách vychutnat i hry, které nebyly tvořeny speciálně pro tento typ tabletu. Henri Crohas, zakladatel společnosti Archos, se zmínil o tom, že aktuálně je pro tablet GamePad optimalizovaných více než tisíc her.

Archos popisuje zařízení takto:

„Až dosud hry pro tablety obsahovaly dotyková tlačítka, kterým chyběla odezva a komfort pro náročnější hráče, což zhoršovalo zážitek ze hry. Jelikož tablety se používají stále více, je zde silná potřeba vytvořit tablet speciálně určený pro hry. Díky dotykovému ovládání a fyzickým klávesům dokáže Archos GamePad zvýšit zážitek z her. “

S distribucí tabletu Archos GamePad by se mělo začít již na konci Října, předpokládaná cena je více než atraktivní, neměla by totiž překročit hranici 150 Eur (3700 Kč).

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru