Ostatní

Google a Motorola vyvíjajú smartfón „X Phone“

GooglePo viac než roku od akvizície spoločnosti Motorola Mobility sa Google púšťa do vývoja vlastného smartfónu.

Aj keď obrovská akvizícia Motoroly prebehla už počas minulého leta, Google doteraz nevydal žiaden vlastný produkt okrem rodiny zariadení Nexus, ktorá však pripravovala spoločnosť Samsung. Motorola Mobility tak zatiaľ zastáva rolu stratového projektu, toto všetko by sa však malo v najbližšej dobe zmeniť.

Generálny riaditeľ Motorola Mobility Dennis Woodside totiž pre denník Wall Street Journal uviedol, že v tejto spoločnosti bol vytvorený vývojový tým, ktorý dostal za úlohu vytvoriť smartfón ktorý by sa mal výrazne odlišovať od všetkých súčasných zariadení.

Aj keď svetlo sveta ešte neuzreli žiadne technické špecifikácie, už teraz sa hovorí o tom, že displej telefónu by mal byť extra odolný a tiež by mal ponúknuť vyššie rozlíšenie, aké sa bežne používa v súčasných smartfónoch. Prítomné tiež budú kvalitné objektívy kamery a fotoaparátu, pričom predná kamera by mala využívať technológie ako rozoznávanie gest či tváre používateľa. Hardvérová výbava by mala byť taktiež na vysokej úrovni, preto je viac než možné, že tento smartfón (v súčasnej dobe nesúci kódový názov X Phone) bude atakovať súčasné vlajkové lode ostatných spoločností, ako napríklad Samsung Galaxy S III či Sony Xperia T

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru