Ze zahraničí

Čínské pyramidy

piramide_china05_13Čínské pyramidy patří mezi další důkazy, že zde na této planetě před více jak 10 000 lety existovala rozvinutá civilizace.

Navzdory opakujícím se zvěstem o velké starověké pyramidě v Číně, archeologové a místní úředníci dlouho odmítali uznat její existenci.

Nedozvíte se o ní ani v čínských školách. Obecně jsou považovány za státní tajemství.

„Více jak sto bílých pyramid je v Číně skutečně zakázaných…“, uvedl anonymní zdroj žijící v blízkosti místa, řekla Raëlian Guide. „O stavbách se na veřejnosti neví a vstoupit k nim mohou jen někteří čínští vědci. Zahraničním archeologům a vědcům je zakázáno se v jejich blízkosti pohybovat, protože jsou primárně považovány za národní tajemství.“, vysvětlil zdroj.

Význam čínských pyramid nelze ale i nadále popírat. „Podle některých archeologů, kteří se pohybovali v dané oblasti, se tyto čínské pyramidy nacházejí na stejné zeměpisné šířce jako egyptské pyramidy.“, řekla. „A některé stěny 500 metrů vysoké pyramidy v Uyghur jsou pokryté nápisy v proto-Turk jazyce. Je zde patrné, že tyto stavby nesloužily jen jako hrobky dávných králů v regionu, jak se někteří lidé domnívají. Jde evidentně o mnohem starší stavby, které mají společný původ s dobře známými světoznámými pyramidami v Egyptě a Střední Americe.

Podle představ Raëlian byly všechny lidské bytosti na Zemi, a další formy života, vytvořeny velmi pokročilými vědci z jiné planety. Jsou známí jako Elohim.

piramide_china05_13

Používali pokročilé genetické inženýrství, aby vytvořili lidskou bytost k obrazu svému. Také poskytli našim ranným předkům některé ze svých technologických dovedností. Je těžké posoudit, zda schopnost budovat pyramidy a jiné sofistikované stavby se naši předkové naučili právě od nich, či to stavěli Elohim sami. Všichni ale připouští, že se současnými technologickými dovednostmi bychom byli schopni jen s velkými obtížemi dané stavby reprodukovat.

Monumentální pyramidy se tedy nenacházejí jen v Egyptě a Jižní Americe. Nové důkazy nasvědčují dnes tomu, že pyramidy se vyskytují na různých místech po celé planetě – v Asii; podobně jako v Číně, Kambodži a podvodní pyramidy u pobřeží Japonska. Ukazuje se, že ve skutečnosti tu existuje rozsáhlá síť těchto výjimečných kamenných památek, které vykazují pokročilé znalosti astronomie, matematiky a inženýrství. Někteří archeologové se domnívají, že jejich stáří sahá více jak 10 000 let před náš letopočet. To by v praxi znamenalo, že ve starověku zde existovaly vyspělé civilizace.

Je vhodné si připomenout, že existují i další precizně inženýrsky zpracované megalitické stavby po celé naší planetě. Příkladem může být třeba Puma Punku nebo Baalbek.

Přestože vědci hlavního proudu přicházejí s různými teoriemi pokoušejícími se o vysvětlení, jak 1 až 15 tunové kamenné bloky byly použity ke stavbě Velké pyramidy v Egyptě, nejsou schopní s těmito teoriemi vysvětlit, jak naši předkové manipulovali s více jak sto tunovými bloky. Kameny v takzvané královské komoře roznášející váhu pyramidy nad stropem váží více jak 70 tun.

Dá se předpokládat, že pokud by se Čína otevřela širšímu archeologickému zkoumání, znamenalo by to další razantní zásek do již tak pochroumaného obrazu historie.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru