NávodySoftwareTipy a triky

Zapomenuté heslo do Windows ? Žádný problém

Taky už se vám někdy stalo, že jste si nemohli vzpomenout na přihlašovací heslo do Windows ? Naštěstí Microsoft nedostatečně zabezpečuje svůj operační systém, a tak pomocí Linuxové distribuce můžeme heslo snadno zjistit. V dnešním článku si ukážem, jak na to.

 

 

 

Jak na to
Stáhneme si Òphcrâck z následujícího odkazu: http://ophcrack.sourceforge.net/
Jedná se o live CD s operačním systémem Linux SLAX6, kde se nachází aplikace, která vytáhne z vašeho Windows všechna přihlašovací hesla, funguje ve většině verzích Windows včetně Win 7. Nic není potřeba instalovat, jediné co budete potřebovat je funkční PC s internetem a CD či DVD vypalovačkou, na kterém stáhnete a vytvoříte Boot CD.

Pokud máte stažené Live CD, můžete se pustit do vypalování. Stažený ISO soubor vypálíte na CD či DVD například přes Nero.

Vypálený disk vložíte do PC, ve kterém potřebujete zjistit zapomenuté heslo. V BIOSU nastavíte Bootování z CD/DVD Mechaniky, po následném restarováním by mělo dojít k zavedení systému Òphcrâck. Za okamžik začne zjišťování hesla, počkáte pár sekund a měla by se vám objevit všechna hesla ve Windows.

Heslo se nezobrazilo
Pokud se vám nic nezobrazilo, tak zřejmě používáte heslo delší jak 14 znaků, nebo žádné heslo ve Windows nemáte.

Upozornění: Tento článek byl napsán, aby pomohl při ztrátě hesla. Výslovně zakazuji zjišťovat hesla, která nejsou vaše ! 

 

 

Související články

2 komentářů

    1. Určitě by to mělo fungovat i pod Windows 8. Bohužel zatím s tím nikdo nemá zkušenosti takže Vám to nemůžeme říct na 100%. Pokud to zkusíte budeme rádi za Vaše poznatky. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru