Ostatní

Facebook plánuje odkoupit Operu a vytvořit vlastní prohlížeč

Před pár hodinami se objevily nepotvrzené informace o tom, že Facebook uvažuje o vytvoření vlastního internetového prohlížeče. Při jeho tvorbě by měly být použity i zdrojové kódy prohlížečů Opera a Opera Mini.

I přes fakt, že společnosti Facebook se nepovedl její úvodní vstup na burzu, když její hodnota akcií klesla oproti původní částce až o 13%, její zakladatel Mark Zuckenberg zaujal optimistický postoj, protože po ne až tak dávné akvizici Instagramu možná plánuje odkoupit společnost Opera Software. Informaci o odkoupení této společnosti přineslo několik zdrojů, ale představitelé obou společností zatím mlčí.

I když podle nejnovějšího průzkumu používá prohlížeč Opera pouze 1,7% uživatelů PC, její Mobile verze si vybudovala poměrně silnou uživatelskou základnu na mobilech, smartphonech a tabletech. Facebook chce údajně do Opery integrovat ovládací prvky, které by měly uživatelům umožnit rychlejší a pohodlnější práci se sociální sítí. Pokud se tyto informace potvrdí a dojde k reálnému odkoupení společnosti, budoucí verze prohlížeče Opera se možná budou podobat na současný sociální prohlížeč RockMelt.

Související články

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru