HardwareInternetSoftware

Sony představila nové varianty PlayStation 3 a PS Vita

Společnost Sony na včerejší Tokyo Game Show představila novou variantu herní konzole PlayStation 3 spolu s dalšími barevnými provedeními přenosné konzole PS Vita.

Nové provedení PlayStation 3 bude disponovat hmotností 2,1 kg a rozměry 290 x 230 x 60 mm. Oproti současné podobě této konzole tak Sony zredukoval rozměry a hmotnost na polovinu. Co se týče interní paměti, k dispozici bude 12 GB úložního prostoru v podobě paměti flash, případně 250 či 500 GB verze s pevným diskem. Společně s černým provedením bude uvedena i bílá varianta, ta se však zatím bude prodávat jen v Japonsku.

500 GB model nové PlayStation 3 spolu s herním titulem FIFA 13 se v Evropě začne prodávat už 28. září za cenu 299 eur (7430 Kč). Model s 12 GB pamětí bude dostupný o dva týdny později (12. října) za cenu 230 eur (5720 Kč).

 

 

Nové PlayStation v plné parádě
Technické specifikace nového PlayStation

Vedle uvedení nového designu konzole plánuje Sony distribuci známých her jako Assassin Creed II a Broterhood, Far Cry 2 či Prince of Persia prostřednictvím edice PS3 Essentials za cenu 19,99 eur (500 Kč), zda 14,99 eur (370 Kč) při stahování přes PlayStation Store.

Dále byly představeny nové barevné provedení přenosné konzole PlayStation Vita, a to „Cosmic Red“ (červená) a „Sapphire Blue“ (modrá). Jejich dostupnost na japonském trhu začíná 15. listopadu, přední datum uvedení v Evropě ještě není znám.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru