Internet

Kim Dotcom dnes sputil web Me.ga

Dnes v ranných hodinách predstavil Kim Dotcom web pre chystanú službu Mega, ktorá má byť nástupcom pre filehosting Megaupload.

Na stránke Me.ga, ktorej doména patrí africkému Gabonu sa zatiaľ nachádza text We promise, we deliver (ktorý sa dá voľne preložiť ako „Prinášame, čo sme sľúbili“), spolu s vlastnosťami nového filehostingu – väčší, lepší, rýchlejší, silnejší a bezpečnejší.

Zdá sa, že Kim Dotcom tentokrát prišiel s naozaj nezničiteľným filehostingom, čo potvrdzujú aj fakty ako decentralizované servery rozmiestnené po rôznych krajinách sveta, či zákony štátu Gabon, ktoré zďaleka nie sú také tvrdé ako v USA. Navyše, podľa Dotcomovho vyjadrania sa Mega pokúsi využiť každú medzeru v zákonoch krajín hosťujúcich servery tejto služby, aby nedochádzalo k hromadnému mazaniu nelegálnych kópií softvéru, hudby, či filmov.

 

Súčasná podoba stránky Me.ga

Ešte predtým, ako bude služba oficiálne spustená 19.1.2013 (čo je mimochodom výročie zrušenia Megauploadu a Dotcomovho zatknutia) sa do projektu budú môcť zapojiť rôzni investori, hostingové spoločnosti, či vývojári, pre ktorých bude vydané špeciálne API umožňujúce využívanie služby v rôznych programoch.

Podrobnosti o službe Mega sme Vám priniesli v tomto článku.

 

Související články

Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru