InternetSoftware

Nový Firefox 17 prináša integráciu s Facebookom

Mozilla dnes oficiálne vydala 17. verziu svojho prehliadača Firefox, ktorý okrem opravy chýb prináša úzku integráciu s Facebookom.

Ak ste častým používateľom sociálnej siete Facebook, určite túto funkciu oceníte, keďže budete môcť prijímať upozornenia o nových správach a statusoch priamo v prehliadači pri prezeraní rôznych webových stránok. K aktivácií Facebook Messegneru pre Firefox stačí navštíviť stránku projektu, a následne kliknúť na tlačidlo „Turn on“, po ktorom sa Vám v navigačnom paneli zobrazí ikona Facebooku a tiež tri známe ikony informujúce o nových žiadostiach o priateľstvo, správach a udalostiach.

Okrem aktuálnych žiadostí a upozornení tiež môžete využiť Facebook chat v podobe bočného panelu, s ktorým dokážete komunikovať s priateľmi na dosah jedného kliknutia. Čo sa týka samotného používania Social API, bežný užívateľ Facebooku nebude mať problém s jeho ovládaním, keďže súčasť využíva rovnaké riadky kódu, aké sú použité na zobrazovanie chatu a upozornení priamo na Facebooku.

Ďalšie zaujímavé novinky vo Firefoxe 17 sú Click-to-play, funkcia ktorá blokuje aktivitu zastaralých pluginov bez dovolenia používateľa, vylepšenia vo vývojárskych nástrojoch ako Webová konzola a Debugger, či implementácia tzv. Sandbox módu pre objekty iframe.

Okrem desktopovej verzie sa aktualizácie dočkala aj mobilná verzia pre Android, ktorá prináša podporu pre vybrané zariadenia postavené na platforme ARMv6 a prehrávanie videí s kodekom h.264 v OS Android 4/4.1.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru